Kompiuterinė automobilių diagnostika

Automobilio kompiuterinės diagnostikos ypatumai

Auto diagnostika
Auto diagnostika

            Šiuos laikus galima be abejonių vadinti kompiuterių amžiumi, juk automatizacija ir kompiuterizacija užėmė tvirtą vietą kiekvienoje žmogaus gyvenimo srityje. Šis pokytis taip pat padarė įtaką ir automobiliams, juk iš esmės visi šiuolaikiniai automobiliai yra sudaryti iš elektroninių sistemų. Būtent atsiradus tokioms naujovėms automobilyje iškilo kompiuterinės diagnostikos būtinybė, padedanti nustatyti pagrindinius gedimus.

            Pažymėtina: norint būti įsitikinusiam savo automobilio vairavimo saugumu, būtina periodiškai atlikti techninį aptarnavimą, o taip pat diagnostiką. Be to, šiuolaikinė diagnostika specialiu kompiuteriu leidžia nustatyti nesklandumus dar prieš atsirandant rimtam gedimui. Kompiuterinę automobilio diagnostiką galima vadinti puikia profilaktika, o tai yra visada pigiau už artėjantį remontą.

            Ypač svarbu atlikti kompiuterinę diagnostiką jeigu jūs susiruošėte keliauti. Įsivaizduokite, kad vienas gedimas gali sugadinti jūsų planus ir nuotaiką, nors tam gali būti užkirstas kelias. Neverta taupyti profilaktikos sąskaita, ar ne?

                Kaip vairuotojas gali nustatyti, kad jo automobiliui reikalinga kompiuterinė diagnostika? Pirmiausia, jums reikia atkreipti dėmesį į prietaisų skydelio parodymus, juk tai yra vienas iš patikimiausių ir geriausių gedimo požymių. Taip pat svarbu patikrinti elektroniką, jeigu esate panaudoto automobilio savininkas. Kompiuterinė automobilio diagnostika Vilniuje vykdoma nusipirkus automobilį tam, kad galima būtų įsitikinti tuo, kad anksčiau nepasitaikė „nurašytų“ klaidų. Dažnai nutinka, kad nesąžiningi pardavėjai išjungia prietaisų skydelio šviesas, signalizuojančias apie klaidas ir panašiai.

Kodėl kompiuterinė diagnostika yra būtina?

            Iš esmės kompiuterinė automobilio diagnostika Vilniuje yra būtina norint  įgyvendinti elektroninės automobilių valdymo sistemos patikrą. Automatinė pavarų dėžė, komforto blokas, variklis, ABS, oro pagalvė – tai toli gražu ne visi elementai, kuriuos galima patikrinti naudojant kompiuterį. Įdomu yra tai, kad kai kuriems automobilių modeliams galima atlikti kompiuterinę pakabos diagnostiką. Kompiuterinė diagnostika gali patikrinti tik tai, kas turi elektroninius valdymo blokus.  Patikros metu nuskaitomi daviklių parodymai, taip pat nustatoma, ar viskas veikia tinkamai.

            Verta pažymėti, kad kai kurie klaidinga mano, kad, pajungus automobilį prie kompiuterio, galima sužinoti visas jo silpnas vietas. Tačiau būtina atsiminti, kad nors technika kartu su specialistų patirtimi ir žiniomis neduoda šimtaprocentinės garantijos, tai užtikrina tinkamą informacinių ir profilaktinių duomenų lygį .

Kiek laiko trunka kompiuterinė diagnostika?

            Kompiuterinės diagnostikos trukmė gali skirtis priklausomai nuo patikros pobūdžio. Tai paprastai trunka nuo 10 iki 30 minučių. Svarbu pažymėti, kad šiuolaikinės elektroninės sistemos, kurios yra būtinos agregatų ir automobilių mazgų valdymui, turi taip vadinamą autodiagnostikos sistemą, kuri informuoja automobilio savininką apie kai kurių gedimų atsiradimą. Pavyzdžiui, daugelio automobilių valdymo skydelyje yra daugiafunkcis indikatorius. Atsiradus gedimui indikatorius gesta.

            Diagnostikos sistemos skirtinguose automobiliuose nėra vienodos, tačiau visų sistemų veikimo principas turi daug panašumų: valdymo blokas nuskaito daviklių parodymus esant skirtingiems režimams eksploatacijos metu (variklio įšilimas, užvedimas, laisvoji eiga, stabdymas, įsuka).

            Daviklių parodymai būna dinaminiai (besikeičiantys laike) ir statiniai (diskretieji).

            Statiniai daviklių duomenys apibrėžiami tam tikra slenkstine riba arba tam tikro lygio impulsu arba jungikliu (signalo buvimas arba nebuvimas), o dinaminiai parodo parametrų pokyčius ir patikrina diapazonus (apatiniai ir viršutiniai diapazonai). Diagnostinės sistemos parodo ir saugo statistinius duomenis, kurie apima klaidų kodus ir dinamines charakteristikas.

            Po to, kai klaidų kodai nuskaitomi specialiu įrenginiu (skaitytuvu), atliekama procedūra, kurios metu duomenysišvedamiir nuodugniai analizuojami, po ko priimamas sprendimas dėl tolimesnio remonto.

            Būtina atsiminti, kad šiuolaikiniai automobiliai – tai sudėtingų mechanizmų ir įtaisų rinkinys, nuo kurių tiesiogiai priklauso esminių parametrų darbas. Dėl to net iš pirmo žvilgsnio smulkūs gedimai gali sukelti kodų klaidų masę, o tai vėliau gali sukelti rimtų problemų.

            Siekiant nustatyti tikslią „diagnozę“ reikia aukštos kvalifikacijos inžinierių vertinimo. Mūsų autoservise dirba ekspertai, turintys tinkamą išsilavinimą ir ilgametę patirtį bei žinias. Po to, kai atliekamas kodų klaidų nuskaitymas, būtina atlikti papildomas patikros operacijas siekiant  nustatyti, ar kodų interpretacija yra teisinga.

Kompiuterinės automobilių diagnostikos etapai

            Pirmojo etapo metu taikomos visos prieinamos diagnostikos priemonės, kuomet nuskaitomi ne tik klaidų kodai, bet ir visi skaitmeniniai duomenys. Šiuo atveju būtina suprasti, ką rodo skaitytuvas ir teisingai iššifruoti visus gedimus.

            Šiame etape duomenys dar kartą papildomai (analogiškai) tikrinami. Pirmiausia vykdoma elektroninės automobilio sistemos patikra (generatoriaus, akumuliatoriaus, laidų, kontaktų), tai padeda įsitikinti visišku jų tvarkingumu.

           Po to vykdoma patikra, kurios metu skaitytuvas tikrina automobilį realaus laiko režimu. Ši funkcija gali būti taikoma siekiant patikrinti daviklių signalus, o taip pat kitus valdymo sistemos elementus. Skaitytuvo ekranas rodo automobilio daviklio signalą ir kuro įpurškimo sistemos parametrus esant tuščiajai eigai ir variklio apsukų kritimo greitį. Po to vykdoma gautų duomenų analizė, taip pat daromos išvados dėl darbo taisyklingumo bei būdingų gedimų buvimo.             Baigdami diagnostiką specialistai ištrina iš valdiklio atminties klaidų kodus, taip pat įvykdo pakartotinę sistemos iniciaciją. Dauguma automobilyje esančių kompiuterių įsimena ir išsaugo duomenis apie automobilio sistemų funkcionavimą optimizacijai ir darbo, charakteristikų gerinimui.


Kontaktai

Superkame katalizatorius

Tel. nr.​ +37064541769
Dirbame kiekvieną dieną.
Kainą nustatome pagal bakelio kodą arba XRF analyze.

 

Norite parduoti automobilį?
Užpildykite ANKETĄ.


Pirkimo - pardavimo sutartis

Call Now Button